Ogłoszenia duszpasterskie

30 niedziela zwykła – 25 października 2015

ogl

1. W dniu dzisiejszym liczymy wszystkich wiernych, zarówno tych którzy przystępują do Komunii św. jak i uczestniczących w Najświętszej Ofierze.

2. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy s. Maksymilianę Dojcz, Nazaretankę, która przybliży ideę Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Celem spotkania jest zawiązanie przy naszym Sanktuarium wspólnoty osób świeckich, które pragnęłyby współdziałać ze Zgromadzeniem Sióstr Nazaretanek w szerzeniu jego misji, czyli budowaniu Królestwa Bożej Miłości, szczególnie w rodzinach, na wzór Najświętszej Rodziny.3. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

4. Gorąco zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa różańcowe, które sprawujemy w naszym Sanktuarium po Mszy św. o godz. 18:00. Prosimy też o modlitwę do Matki Bożej Różańcowej w Kościele Domowym. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, tajemnice muszą być zapowiadane.

5. Trwa Kurs przedmałżeński w naszym Sanktuarium. Konferencje odbywają się w poniedziałki o godz. 19:00 w Auli św. Jana Pawła II.

6. Wszystkich członkówKoła Żywego Różańca zapraszamy w środę (28 października) po nabożeństwie różańcowym na spotkanie formacyjne. Spotkanie odbędzie się w kościele.

7. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Wszystkich Świętych. Świętym i błogosławionym, także z naszych rodzin dziękujemy za przykład życia, modlitwę wstawienniczą do Boga i prosimy o opiekę nad nami. Ta niedziela będzie również pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

9. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Natomiast w dniu 2 listopada taki odpust można uzyskać także za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Pańskiej, wyznania wiary z zachowaniem innych zwykłych warunków dla odpustu.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Polska wiła o ludzi sumienia” – w dniu wyborów polecamy do rozważenia słowa św. Jana Pawła II wygłoszone w Skoczowie podczas homilii w dniu 22 maja w 1995 roku.

Polecamy