22 września 2024 r.- 25 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszym sanktuarium O. Eryka z Togo, który podczas każdej Mszy Świętej skieruje do nas słowo. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć dzieło misyjne składając swoją ofiarę do puszki.

2. W środę, na godz.:17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

3. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne, które chciałyby pogłębić swoje przeżywanie wiary i małżeństwa na spotkanie z Domowym Kościołem, które odbędzie się za tydzień, 29 września, po Mszy Świętej o godz.:11:00 w sali św. JPII obok kancelarii.

4. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z ósmych klas i starszej. Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę, 29 września, po Mszy Świętej wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę, 29 września, swoje imieniny będzie obchodził ks. Michał. Z tej racji na Mszy Świętej o godz.:12:00, będziemy modlili się w intencji dostojnego solenizanta.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone dla powodzian. Również po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka rzeczy dla powodzian(odzież, koce, środki chemiczne).

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Czy płeć dotyczy wyłącznie ciała człowieka, czy także jego duszy?-wyjaśnia O. Jarosław Kupczak OP w artykule: Czy dusza ma płeć?; Gdzie rodzice mają szukać pomocy w wychowaniu dzieci?- dowiemy się po przeczytaniu dwóch artykułów pt.: Trzeba indywidualnego podejścia, oraz: Jeśli dziecko mówi, że