8 września 2024 r.- 23 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tace są przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium warszawsko -praskiego.

2. We wtorek 10 września zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele.

3. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

4. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych mieszkańców i zapraszamy do zakrystii bądź do kancelarii celem założenia kartoteki parafialnej

5. Po przerwie wakacyjnej od środy, 11 września, wznawiamy katechezy Biblijne. Katechezy będzie poprowadził Ks. Marek i będą się odbywały bez pośrednio po Mszy Świętej wieczornej w sali pod kościołem.

6. W sobotę będziemy przeżywali święto Podwyższenia Krzyża. Msze Święte będą sprawowane według porządku zwykłego.

7. Na internetowej stronie parafialnej w zakładce PARAFIA – ochrona małoletnich, możemy zapoznać się ze STANDARDAMI OCHRONY DZIECI w parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie. Niniejszy dokument stanowi realizację obowiązku prawnego dotyczącego wprowadzenia we wszelkich instytucjach, w których przebywają dzieci, standardów ich ochrony przed krzywdzeniem  wynikający z ustawa z dnia 28 lipca 2023 roku o zmianie ustawy Kodeksu rodzinny i opiekuńczości.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Co możemy wyczytać z Biblii o przyjściu na świat Matki Bożej ?- w biblijne konteksty wprowadza nas ks. Jacek Stefański w artykule: Narodzenie przemieniające życie; Czym przyciągnąć młodzież?– Nie potrzeba wielkich akcji. Wystarczy, żeby młodzi ludzie wiedzieli, że mają z kim porozmawiać- podpowiada Bp. Piotr Przyborek.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Dariusza Żegota. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …