1 września 2024 r.-22 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. Na Mszy Świętej o godz.: 12:00 zostanie uroczyście wniesiony krzyż pielgrzymkowy, który po raz 41 prowadził pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. Również w dzisiejszą niedzielę,1 września, przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tace są przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzony przez naszą Diecezję.

4. Od pierwszego września powracamy do stałego programu Mszy Świętych w dni powszednie (6:30, 7:00, 8:00 i 18:00).

5. W poniedziałek,2 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz.: 8:00 podczas której będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

6. Również w pierwszy poniedziałek miesiąca,2 września, na godzinę 17:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych podczas którego będziemy czytali roczne wypominki i bezpośrednio po nabożeństwie na Msze Świętą o godz.: 18:00, którą będziemy sprawowali w Ich intencji.

7. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami będą sprawowane o stałej porze.

9. Od września rozpoczynamy próby chóry parafialnego. Spotkania będą odbywać się w każdy piątek o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Już dzisiaj zapraszamy te osoby które poprzez śpiew chcą chwalić i wysławiać Pana Boga.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium Warszawsko-Praskiego.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Czwarty rozbiór Polski- 85 lat temu niemiecka III Rzesza i sowiecka Rosja dokonały wspólnie aktu unicestwienia niepodległej Rzeczypospolitej- przypomina Jan Kasprzak; Stworzeni do pracy– Nawet jeśli nie jest specjalnie ciekawa i dobrze płatna, to wykonywana z miłością, zbliża do Boga- o sensie pracy pisze ks. Michał Kwitliński.