25 sierpnia 2024 r.-21 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

2. W poniedziałek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym Sanktuarium będą sprawowane o godz. : 7:00; 8:00 i 18:00.

3. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

4. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Na Mszy Świętej o godz.: 12:00 zostanie uroczyście wniesiony Krzyż Pielgrzymkowy, który po raz 41 prowadził pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

5. Również w przyszłą niedzielę,1 września, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (85). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzony przez naszą Diecezję.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Bóg podaje rękę– Oddaję wszystko Bogu, bo w Nim chcę budować swój autorytet ojca – mówi Radosław Sznajder, którego po urodzeniu matka zostawiła w szpitalu; Na ratunek małżeństwuNawet w skrajnych sytuacjach związek sakramentalny jest do uratowania. Gdzie szukać pomocy?-Wskazuje Irena Świerdzewska.