4 sierpnia 2024 r.- 18 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. Również w pierwszą niedziele miesiąca jest zbierana tzw. taca inwestycyjna. Za wszelkie wsparcie składamy Bóg zapłać.

3. W poniedziałek, 5 sierpnia, Mszą Świętą pontyfikalną o godz.: 7:00 w naszym Sanktuarium rozpoczniemy 41. Warszawsko-Praską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył będzie pasterz naszej diecezji Romuald Kamiński.

4. Do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej można składać kartki z intencjami (czytelnie wypisanymi). Będziemy je powierzać Matce Bożej pielgrzymując na Jasną Górę.

4. Zapisy na pielgrzymkę w naszej parafii w dniu dzisiejszym w godz.: od 16:00 do 20:00 w sali przy kancelarii.

5. Również w pierwszy poniedziałek miesiąca, 5 sierpnia, na godzinę 17:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych podczas którego będziemy czytali roczne wypominki i bezpośrednio po nabożeństwie na Msze Świętą o godz.: 18:00, którą będziemy sprawowali w Ich intencji.

6. We wtorek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Z kanapy na Jasną Górę– Na pątniczym szlaku doświadcza się wielkiego trudu, ale i wielkiej radości- opowiada O. Marcin Ciechanowski, przeor Jasnej Góry; Dlaczego pielgrzymują?- chodzi o to , by iść do Boga bez próby załatwiania własnych interesów, ofiarując Mu siebie, swój czas i trud- wyjaśnia Ludmiła Plitta; Pierwsze takie muzeum- o muzeum Powstania Warszawskiego – opowiada Paweł Ukielski.