Ogłoszenia duszpasterskie

21 lipca 2024 r. -16 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

3. W tym roku 5 sierpnia już po raz 41 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”.

4. Do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej można składać kartki z intencjami (czytelnie wypisanymi). Będziemy je powierzać Matce Bożej pielgrzymując na Jasną Górę.

5. Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej serdecznie zaprasza do udziału w uroczystości 100. rocznicy przybycia św. s. Faustyny do Ostrówka. Obchody rozpoczną się w Ostrówku, 28 lipca, o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Arunasa Poniškaitisa, biskupa pomocniczego Archidiecezji Wileńskiej. Wszyscy pielgrzymi, którzy w tym dniu wezmą udział w uroczystościach, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, na mocy decyzji Penitencjarni Apostolskiej.

Przygotowując się do obchodów uroczystości, w całej naszej diecezji, odprawiamy nowennę do Św. Faustyny,  na którą zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Olimpiada wciąż atrakcyjna– Czy idee olimpizmu mają coś wspólnego ze współczesnym sportem- analizuje prof. Zbigniew Dzibiński; Znak świętego krzyża– Skąd przywędrowały do Polski cząstki drzewa, na którym umarł Zbawiciel, przechowywane w klasztorze na Łysej Górze- opisuje ks. Łukasz Żak.

Polecamy