Ogłoszenia duszpasterskie

29 niedziela zwykła – 18 października 2015

ogl1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. Dzisiaj Jan Hou o godz. 12:00 odprawi Mszę św. Prymicyjną. Przez całą niedzielę ks. Jan głosi Słowo Boże i dzielił się tajemnicą swego powołania.

2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i  ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie na godz. 16:00.

3. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które sprawujemy w naszym Sanktuarium po Mszy św. o godz. 18:00. Prosimy też o modlitwę do Matki Bożej Różańcowej w Kościele Domowym. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, tajemnice muszą być zapowiadane.

4. Kurs przedmałżeński w naszym Sanktuarium rozpocznie się w poniedziałek, 19 października o godz. 19:00. Konferencje będą odbywały się w Auli św. Jana Pawła II.

5. Spotkanie Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 19;30 w auli św. Jana Pawła II. wszystkie osoby, które chciałyby się zaangażować w przyjęcie zagranicznych gości serdecznie  zapraszamy.

6. W czwartek przypada 67 rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda wielkiego Prymasa Polski i opiekuna polskiej emigracji. Módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

8. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę (25 października) na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

9. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Czas sumienia” – Czym byłaby nasza Ojczyzna, gdyby pełnią praw obywatelskich cieszyli się w niej tylko ci, którzy są gotowi deptać sumienia swoje i cudze? Pisze ks. Henryk Zieliński. A także artykuł pt. „Powrót do źródeł” – co w nas zostało z nauczania św. Jana Pawła II? – pisze Dorota Gawryluk.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Danuta DARMETKO. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Polecamy