Ogłoszenia duszpasterskie

7 lipca 2024 r.- 14 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca ofiarami na tacę możemy wesprzeć inwestycję prowadzone przez parafię.

3. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

4. W tym roku 5 sierpnia już po raz 41 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Nie taki ślub drogi– Wesele nie musi kosztować fortuny. Jak je zorganizować z pomysłem i tanio- wyjaśnia Monika Odrobińska; Sfałszowane muzeum– Sprawę usunięcia wizerunków św. Maksymiliana, błogosławionych Ulmów i rotmistrza Pileckiego z Muzeum w Gdańsku komentuje dr Karol Nawrocki.

6. Wszystkim Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

Polecamy