Ogłoszenia duszpasterskie

30 czerwca 2024 r. – 13 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W pierwszy poniedziałek miesiąca, 1 lipca, na godzinę 17:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych podczas którego będziemy czytali roczne wypominki i bezpośrednio po nabożeństwie na Msze Świętą o godz.: 18:00, którą będziemy sprawowali w Ich intencji.

2. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie czynna od godz.: 16:00 do 17:00. W pilnych sprawach proszę o kontakt z księdzem dyżurującym.

3. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami o stałych porach.

5. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

6. Również w przyszłą niedzielę ofiarami na tacę możemy wesprzeć inwestycję prowadzone przez parafię.

7. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godz.:6:30. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:00 i 18:00.

8. W tym roku 5 sierpnia już po raz 41 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Prawo do urlopu– Czy możemy sobie wybrać termin urlopu? Czy pracodawca może nas odwołać z wypoczynku? Wyjaśnia mecenas Marcin Ziółkowski; W przygodzie moc– Dzika Odyseja, czyli nowy sposób na rodzinne zwiedzanie parków narodowych, odkrywa Magdalena Duchnowska; Pozwólmy dzieciom się nudzić– Jak pomóc dzieciom dobrze spędzić wakacje- podpowiada psycholog Sabina Zalewska.

10. Wszystkim Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

 

Polecamy