Ogłoszenia duszpasterskie

23 czerwca 2024 r. – 12 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przypada Dzień Ojca. Wszystkim drogim Ojcom życzymy obfitości łask Bożych a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

2. Również w dzisiejszą niedzielę ofiarami na tacę możemy wesprzeć misjonarzy z naszej diecezji pracujących w Afryce w Sierra Leonie.

3. W poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

4. Jak w każdą środę o godz.: 17:30 podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną w piatkowy wieczór. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

6. W tym roku 5 sierpnia już po raz 41 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Na Jasną Górę przybywamy 14 sierpnia. Jeśli ktoś z Państwa jeszcze nie zaplanował urlopu to serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”.

7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Nie samym chlebem karmi ojciec- Zapewnienie jedzenia i dachu nad głową to za mało. O roli taty mówi Dariusz Cupiał, inicjator Tato.Net; Razem na kajaku, ściance wspinaczkowej lub rowerach. Czemu służą wyprawy ojców z dziećmi?- dowiemy się w reportażu : Przygoda z tatą; Stereotypy na temat proroka znad Jordanu obala ks. Henryk Zieliński w artykule Chrzciciel nieznany.

9. Wszystkim Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

Polecamy