Ogłoszenia duszpasterskie

9 czerwca 2024 r.- 10 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dziś przypada dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

4. Z racji rozpoczynających się wakacji i sezonu urlopowego w przyszłą niedzielę, 16 czerwca, po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

5. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, zapraszamy do udziału w Warszawskim Marszu dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą Świętą o godz.: 11:30 w kościele Św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Więcej informacji możemy na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

6. W tym roku 5 sierpnia już po raz 41 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Na Jasną Górę przybywamy 14 sierpnia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”. Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w pomoc w organizacji pielgrzymki zapraszamy do kontaktu z Ks. Proboszczem.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: W czym na Mszę?-Wraz z początkiem upałów u wejścia do wielu kościołów pojawiają się komunikaty przypominające o „godnym ubiorze”. Czy wygląd zewnętrzny ma na Mszy Świętej znaczenie, skoro nie szata zdobi człowieka?- wyjaśnia Barbara Stefańska; Jak świętować niedzielę?– Jak po Mszy Świętej przezywać niedzielę, żeby było to świętowaniem-podpowiada O. Mirosław Pilśniak OP; – Za nami Dzień Matki i dzień Dziecka, przed nami Dzień Ojca – Czy to przypadek, że wypadają one w takiej kolejności?- analizuje Marta Kawalec.

Polecamy