Ogłoszenia duszpasterskie

2 czerwca 2024 r. – 9 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do nabożeństwa czerwcowego.

2. Podczas oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja wokół kościoła będzie odbywała się po Mszy Świętej wieczornej do czwartku włącznie.

3. W pierwszy poniedziałek miesiąca, 3 czerwca, na godzinę 17:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych podczas którego będziemy czytali roczne wypominki i bezpośrednio po nabożeństwie na Msze Świętą o godz.: 18:00, którą będziemy sprawowali w Ich intencji.

4. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Święta”.

6. W piątek, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

8. W pierwszą niedziele miesiąca ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycję parafialne.

Przy tej okazji, pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę oraz za przelewy na konto parafialne na utrzymanie naszego Sanktuarium. Niech dobry Bóg Waszą hojność wynagradza swoim błogosławieństwem.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Zakochani w Panu Jezusie- Na czym polega adoracja Najświętszego Sakramentu- wyjaśnia O. Jacek Salij OP; Prawdziwe czy fałszywe?- Kryteria oceny objawień prywatnych w świetle najnowszych wytycznych Stolicy Apostolskiej – omawia O. Dariusz Kowalczyk SJ; Sprawił, że przestaliśmy się bać– Jak to się stało, że władze komunistyczne zgodziły się na pierwszą pielgrzymkę Jan Pawła II do Polski i co ona zmieniła? Opowiada prof. Jan Żaryn w wywiadzie Piotra Kościńskiego.

Polecamy