Ogłoszenia duszpasterskie

26 maja 2024 r.-Uroczystość Najświętszej Trójcy

pióro wieczne1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego.

2. Jak co tydzień w środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

3. W czwartek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian szczególnie zapraszamy dzieci Pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Msze święte będą sprawowane rano o :7:00 i 9:00. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której około godz.: 11:00 wyruszy procesja. Dla tych osób, które przyjdą na procesję bezpośrednio po powrocie do kościoła będzie odprawiona Msza Święta. Po południu nabożeństwo majowe o godz.: 17:30 i Msza Święta wieczorna o godz.:18:00.

4. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy następujące grupy parafialne. Ołtarz I– Koła Różańcowe, ołtarz II– Służba liturgiczna, ołtarz III– Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, ołtarz IV– KSP Totus Tuus.

5. Podczas oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.

6. Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 maja 2024 roku. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym.

7. Kończy się miesiąc maj. Od soboty, 1 czerwca, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiali codziennie po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

8. W sobotę, 1 czerwca, po Mszy Świętej o godz.: 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski i adoracja do godz.: 13:00.

9. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do nabożeństwa czerwcowego.

10. Również w pierwszą niedziele miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na inwestycję parafialne.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Macierzyństwo wpisane w kobiecość?- Bardzo ważne jest nasze osobiste świadectwo: szczęśliwych zon, matek, pięknych relacji małżeńskich i rodzinnych. Bo świadectwa nie można zanegować-tłumaczy Iwona Zielonka, specjalistka nauk o rodzinie; Matki pasjonatki- Macierzyństwa nie da się racjonalnie zareklamować. Ale nic w życiu nie może się równać z przytulonym do serca dzieckiem i wyszeptanym do ucha: „Kocham Cię”- relacjonuje Magdalena Prokop-Duchnowska;

Polecamy