Ogłoszenia duszpasterskie

19 maja 2024 r.-Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

pióro wieczne1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.

2. W dzisiejszą uroczystość na Mszy Świętej o godz.: 12:00, dzieci z naszej parafii będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.: 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30.

4. W piątek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Boży zadatek- Jak ukazywać obecność Ducha Świętego, by otworzyć młodzież na Jego działanie? Podpowiada ks. prof. Bartosz Adamczewski; Jak rozpoznać swój charyzmat- Czym różnią się dary Ducha Świętego od charyzmatów i jak rozpoznać u siebie te ostatnie?- odpowiada Ojciec Wit Chlondowski; Niechciana prawda- Czy dziennikarze piszący nieprawdę o Kościele nie znają prawdy, czy może znać jej nie chcą?-analizuje ks. Henryk Zieleński.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Mariana Somowa. Polećmy Go Bożemu miłosierdzi. Wieczny odpoczynek …

Polecamy