Ogłoszenia duszpasterskie

5 maja 2024 r.-6 Niedziela Wielkanocy

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa majowego.

2. Również dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W tygodniu o godz.: 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30

4. W pierwszy poniedziałek miesiąca,6 czerwca, na godzinę 17:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych podczas którego będziemy czytali roczne wypominki i bezpośrednio po nabożeństwie na Mszę Świętą o godz.: 18:00, którą będziemy sprawowali intencji zmarłych.

5. W środę 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6. Również w środę, o godz.: 17:30, podczas nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

7. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie włączona do nabożeństw majowych.

8. W sobotę, 11 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Warszawy. W tym dniu w naszym Sanktuarium odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przystąpią w dwóch grupach o godz.: 10:00 i 12:00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

9. W dniach od 11 do 18 maja 2024 r. w naszej Diecezji odbędzie się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Naszych parafian  zapraszamy gorąco na uroczystą Msze Świętą rozpoczynającą peregrynację, w dniu 11 maja na godz. 18:00, do Bazyliki Katedralnej św. Michała i św. Floriana w Warszawie. Mszy Świętej będzie przewodniczył Biskup Romuald Kamiński. Eucharystia poprzedzona będzie procesją różańcową z kościoła Ojców Paulinów(ul. Długa), która rozpocznie się o godz.: 16:45, podczas której zostaną przeniesienie relikwie bł. Rodziny Ulmów do naszej Diecezji.

10. W naszym dekanacie, całonocne czuwanie przy relikwiach bł. Rodziny Umów odbędzie się 12 maja w parafii św. Jan i Pawła na Gocławiu. Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz.: 18:30 pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Chudzio. Szczegółowy program czuwania jest wywieszony pod chórem, oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.

11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej diecezji.

Polecamy