Ogłoszenia duszpasterskie

28 niedziela zwykła – 11 października 2015

ogl1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.

2. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które sprawujemy w naszym Sanktuarium po Mszy św. o godz. 18:00. Prosimy też o modlitwę do Matki Bożej Różańcowej w Kościele Domowym.

Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, tajemnice muszą być zapowiadane.

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół z terenie naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Bożej mądrości.

4. Serdecznie zapraszamy osoby, które chcą włączyć się w dzieło Parafialnego Zespołu Caritas na spotkanie w najbliższą środę o godz. 19:00 do Sali Bielanek.

5. W czwartek przypada trzeci czwartek miesiąca. Na Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo i powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencje można składać do wystawionego koszyka od rana i przed Mszą św.

6. Msza św. dla Szkoły im. Św. Jana Pawła II odbędzie się w piątek o godz. 9:00.

7. Młodzież Oazową zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19:00.

8. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Światowy Dzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. Tego dnia Jan Hou o godz. 12:00 odprawi Mszę św. Prymicyjną. Będzie też przez całą niedzielę głosił Słowo Boże i dzielił się tajemnicą swego powołania.

10. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na spotkanie za tydzień, w niedzielę (18 października) na godz. 16:00.

11. Serdecznie zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisania Zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej. Kartki z imionami Zmarłych wraz z ofiarą składamy do puszki pod chórem. Na całoroczną modlitwę wypominkową będziemy przyjmować w kancelarii i w zakrystii.

12. Kurs przedmałżeński w naszym Sanktuarium rozpocznie się w poniedziałek, 19 października o godz. 19:00. Konferencje będą odbywały się w Auli św. Jana Pawła II.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący artykuł: „Jak zdenerwować świętego?” – Co doprowadziło Jana Pawła II do zdenerwowania? – pisze ks. Henryk Zieliński.

Polecamy