Ogłoszenia duszpasterskie

28 kwietnia 2024 r.- 5 Niedziela Wielkanocy

pióro wieczne1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy wieczornej o godz.: 18:30, w niedzielę i święta o godz.: 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

2. W dniu, 1 i 3 maja, kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych sprawach proszę dzwonić na telefon księdza dyżurnego.

3. W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

4. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym Sanktuarium będą sprawowane o godz.:7:00; 9:00; 10:00 i 18:00. Z racji uroczystości w tym dniu możemy spożywać pokarmy mi mięsne.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

6. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa majowego.

7. Również w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na inwestycje prowadzone przez parafię.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwodzę polecamy następujące artykuły: Będziem Polakami?– Jak przekazać kolejnym pokoleniom narodową dumę i tożsamość – podpowiada Monika Odrobińska; Wolny nie tylko z nazwiska– Znany jest z telewizji oraz z prowadzenia patriotycznych uroczystości. Tomasz Wolny- Mówi wprost o swojej wierze; Świat bez pisma? – Coraz mniej czytamy, a więcej oglądamy i słuchamy. Odejście od pisma przekształci naszą percepcję, uważność, logikę, decyzyjność- zmieni nasz opis i odbiór świata – sygnalizuje Bp. Jacek Grzybowski.

Polecamy