Ogłoszenia duszpasterskie

21 kwietnia 2024 r.-4 Niedziela Wielkanocy

pióro wieczne1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy Jezusa Chrystusa, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.

2. We wtorek, 23 kwietnia, będziemy obchodzili Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

3. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

4. W czwartek, 25 kwietnia, imieniny będzie obchodził ka. Marek. Z tej racji zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę Świętą o godz.: 12:00, podczas której będziemy modlili się w intencji dostojnego Solenizanta.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwodzę polecamy następujące artykuły: Pasterz dobry, czyli jaki?– Jeśli ktoś przychodzi do seminarium z nastawieniem, że zrobi karierę w Kościele, to lepiej żeby poszukał sobie innego miejsca- mówi ks. prof. Marek Talarek; Bezpieczeństwo na trzy procent– W razie niebezpieczeństwa tylko co trzydziesty Polak ma szansę na miejsce w schronie!- alarmuje Piotr Kościński; Pięcioksiąg odczytany na nowo– Czym charakteryzuje się nowy przekład Tory? Opowiada jego autor ks. prof. Waldemar Chrostowki.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Halinę Jakubas. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

Polecamy