Ogłoszenia duszpasterskie

7 kwietnia 2024 r. Niedziela Miłosierdzia

pióro wieczne1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. O godz.:15:00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina Miłosierdzia. O godz.: 17:30 zapraszamy na nieszpory.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00.

4. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 8 kwietnia 2024 roku, Biskup Romuald Kamiński, bardzo serdecznie zaprasza na godz. 18.00 do Bazyliki Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie na uroczystą Mszę św. w intencji naszej diecezji i nowo powstających Rad Parafialnych. Po Eucharystii odbędzie się uroczyste promulgowanie przez Pasterza naszej diecezji Statutów Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych.

5. Również w dniu jutrzejszym wypada pierwszy poniedziałek miesiąca. Na godzinę 17:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych podczas którego będziemy czytali wypominki roczne i bezpośrednio po nabożeństwie na Msze Świętą o godz.: 18:00 podczas której będziemy modlili się w intencji osób polecanych w całorocznych wypominkach.

6. We wtorek, 9 kwietnia, na godz.:19:00, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne

7. W czwartek, 11 kwietnia, po Mszy Świętej o godz:.18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Paschalne „Droga Światła„, które jest zagłębieniem się w tajemnice wydarzeń po Zmartwychwstaniu Chrystusa.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stolikach pod chórem. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Miłosierdzie w prawdzie– Miłosierdzie nie jest bez kosztownym ułaskawieniem. Tym, kto płaci cenę za nasze grzechy, jest sam Bóg- tłumaczy Ks. Henryk Zieliński; Walka o szczęście– Tylko ten, kto podejmuje radykalną walkę z grzechem, odkrywa istotę i radykalizm Bożego Miłosierdzia; Natura Miłosierdzia– Okazywanie miłosierdzia innym ma polegać na gestach i słowach, po których drugi człowiek poczuje się pełen godności i wartości- wyjaśnia Ks. Bp. Henryk Ciereszka;

Polecamy