Ogłoszenia duszpasterskie

31 marca 2024 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

pióro wieczne1. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

2. Dzisiaj Msze Święte jeszcze o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i o 18:00.

3. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować według porządku niedzielnego. W tym dniu już tradycyjnie ofiary składane na tace będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Od Wielkiego Piątku w naszym Sanktuarium trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy codziennie po Mszy Świętej wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina Miłosierdzia. To Święto rozpocznie także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez „Caritas” naszej Diecezji.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stolikach pod chórem. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Zmartwychwstanie rodzi nadzieję– Najmocniejszą naukę o zmartwychwstaniu, omawia ks. prof. Waldemar Chrostowski, U grobu Pańskiego– Małe znane szczegóły dotyczące Grobu Bożego w Jerozolimie ujawnia ks. prof. Narcyz Klimas; Dawanie świadectwa kosztuje– Coraz więcej pasażerów komunikacji miejskiej w Warszawie podczas podroży sięga po różaniec- Nowy trend opisuje Anna Meetschen.

Polecamy