Ogłoszenia duszpasterskie

24 marca 2024 r. – Niedziela Palmowa

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz.:17:30.

3. Pod chórem jest wystawiona puszka do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do ciemnicy.

4. Również pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny.

5. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz.: 18:00. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament przeniesiemy do kaplicy przechowania tzw. ciemnicy. Adoracja w naszym Sanktuarium potrwa do godz.: 22:00.

6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz.: 8:00 zapraszamy na wspólne celebrowanie ciemnej jutrzni. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz.:18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz.: 22:00. W tym dniu ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

7. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. O godz.: 8:00 zapraszamy na wspólne celebrowanie ciemnej jutrzni. W tym dniu trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela adorując Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim. Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się w sobotę o godz.:19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji.

8. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w sobotę od godz.: 8:30 do 16:30. W tym dniu u ministrantów będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: Msza Święta z procesją rezurekcyjną o godz.: 6:00. Kolejne Msze Święte będą sprawowane o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i 18:00.

10. Na Nowennę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej. W Wielki Piątek i Wielka Sobotę Nowenna będzie odprawiana o godz.:15:00 Natomiast w pozostałe dni po Mszy Świętej wieczornej.

11. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy artykuły: Zaproszenie do adoracji– Świat nie potrzebuje naszych słów, zabiegów, programów, ale świadectwa adoracji Boga, fascynacji Jego miłością- przekonuje O. Józef Aygustyn SJ; Najświętsze dni– O znaczeniu Triduum Paschalnego mówi Jacek Nowak SAC

12. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

Polecamy