Ogłoszenia duszpasterskie

3 marca 2024 r.- 3 niedziela Wielkiego Postu

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa GORZKICH ŻALI.

2. Również w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace związane z remontem i modernizacją budynku parafialnego. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

3. W pierwszy poniedziałek miesiąca, 4 marca, na godzinę 17:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych podczas którego będziemy czytali wypominki roczne i bezpośrednio po nabożeństwie, na Msze Świętą o godz.: 18:00, podczas której będziemy modlili się w intencji osób polecanych w całorocznych wypominkach.

4. W poniedziałek przypada 42 rocznica święceń biskupich i dzień imienin Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji dostojnego solenizanta.

5. W wtorek, 5 marca, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne o godz.: 19:00.

6. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium. Intencję na nowennę możemy składać do puszki przy filarze.

7. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 marca, zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej na nabożeństwo „ Godzina Święta”.

8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30; 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30.

9.W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty po za Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

10. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla osób potrzebujących. W tym roku przeznaczymy ją na utrzymanie hospicjum w Wołominie. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

11. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świecę na stół wielkanocny.

12. Zapraszamy małżeństwa zainteresowane dołączeniem do wspólnoty Domowego Kościoła na spotkanie organizacyjne dziś o godz.: 15:00, do auli św. Jana Pawła II.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Kobieta, czyli jaka?– O istocie kobiecości mówi Magdalena Kleczyńska; Kiedy mamy się modlić?– Ile czasu musimy poświęcić na modlitw, dlaczego zwracamy się do Boga rano i wieczorem-odpowiada o. Józef Augustyn SJ; Jałmużna, nie filantropia– Czym różni się jałmużna od zwykłej dobroczynności, jaki jest sens tej praktyki i jak różne formy może przybierać.

Polecamy