Ogłoszenia duszpasterskie

25 lutego 2024 r.- 2 Niedziela Wielkiego Postu

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przezywamy niedzielę Ad gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Jak co roku będzie można wesprzeć misjonarzy składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Jak co tydzień w każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

3. Również w każdą środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Katechezy Biblijne, które prowadzi ks. Marek. Spotkania odbywają się w sali przy kancelarii.

4. Już po raz kolejny w czwartek, 29 lutego, w naszej parafii zostanie przeprowadzony dzień stacyjny w Wielkim Poście. Szczegółowy program dnia stacyjnego jest wywieszony na plakatach pod chórem. Wszystkich serdecznie zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami będą sprawowane o stałej porze.

6. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30; 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30.

7. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty po za Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

8. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie dla osób potrzebujących. W tym roku przeznaczymy ją na utrzymanie hospicjum w Wołominie. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

9. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świecę na stół wielkanocny.

10. Za tydzień przypada niedziela pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa GORZKICH RZALI.

11. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z remontem i modernizacją budynku parafialnego. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca.

12. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne zainteresowane dołączeniem do wspólnoty Domowego Kościoła na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę na godz.:15:00 do auli Św. Jan Pawła II, przy kancelarii.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Kiedy dziecko nie chce żyć– jak rozpoznać kryzys u dzieci? Dlaczego młodzi targają się na życie? Przyczyny i skutki– samobójstwa w Polsce są już problemem cywilizacyjnym; Modlitwa i dobry przykład– Jak siebie oraz dzieci i młodzież uczyć modlitwy?- podpowiada O. Józef Augustyn SJ.

Polecamy