Ogłoszenia duszpasterskie

18 lutego 2024 r.- 1 niedziela Wielkiego Postu

pióro wieczne1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30; 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych.

3. W każdy piątek wielkiego postu w naszym Sanktuarium będzie można dodatkowo skorzystać z sakramentu pokuty po za Mszą Świętą w godz.: od 19:00 do 20.:00.

4. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30.

5. W dzisiejszą niedzielę bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

6. Od jutra (19 do 21 lutego), rozpoczynamy rekolekcje parafialne dla szkół. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Dziedzic.

7. Osoby, które chciałyby dołączyć do kół różańcowych zarówno żeńskich jak i męskich proszę aby Mszy Świętej skontaktowały się z Księdzem Proboszczem.

8. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną. W tym roku przeznaczymy ją na utrzymanie hospicjum w Wołominie.

9. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od 17 do 20 marca. Poprowadzi je Ks. Dawid Sychowski- Rzecznik Prasowy Kurii Warszawsko-Praskiej. Zaplanujmy sobie już dzisiaj ten czas, aby wciąć udział w rekolekcjach, które mają nas przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

10. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Jak co roku będzie można wesprzeć misjonarzy składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. .

11. lutego, będzie obchodził swoje imieniny Pan Mirosław, nasz kościelny. Z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 12:00, podczas której będziemy modlić się w intencji Dostojnego solenizanta.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Post dla Życia– Pościmy, by zrobić więcej miejsca Bogu i Jego działaniu w swoim życiu; Po co modlitwa?– Czy Bóg potrzebuje naszej modlitwy? a co, kiedy my nie czujemy takiej potrzeby?; Kolejna szansa– Lubię Wielki Post. Dlaczego? I jak najowocniej można go przeżyć?- podpowiada ks. Henryk Zieliński.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Jacka Kotarskiego- ministranta i lektora należącego do służby liturgicznej w nasze parafii. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy