Ogłoszenia duszpasterskie

27 niedziela zwykła – 4 października 2015

ogl1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Parafii Rafała Paździocha, dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej. Ks. Rafał na każdej Mszy św. kieruje do nas słowo na temat Parafialnych Zespołów Caritas. Celem jego wizyty będzie powstanie w naszej Parafii oddziału Caritas dla realizowania posługi charytatywnej w naszym Sanktuarium.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego kapłana, księdza Jana HOU. Cieszymy się, że jest wśród nas. Na czas posługiwania w naszym Sanktuarium życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, naszej Pani Ostrobramskiej. Ks. Jan poza pracą w naszej parafii będzie się zajmował duszpasterstwem Chińczyków.3. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

4. Liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej będziemy przeżywali w poniedziałek, 5 października. Jest to również dzień imienin s. Faustyny, naszej katechetki. Pamiętając o modlitwie za s. Faustynę życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które sprawujemy w naszym Sanktuarium po Mszy św. o godz. 18:00. Różaniec prowadzą następujące grupy: w Niedzielę – rodzina radia Maryja; w Poniedziałek – dzieci z apostołkami i Bielankami; we Wtorek – ministranci i lektorzy; w Środę – bracia z Totus Tuus; w Czwartek – Odnowa w Duchu Św.; w Piątek – S. Nazaretanki, Rodziny Szensztackie; w Sobotę – Koła Żywego Różańca. Prosimy też o modlitwę do Matki Bożej Różańcowej w Kościele Domowym.

6. Młodzież Oazową zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19:00.

7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.

9. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W naszym Sanktuarium adoracja odbywa się w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 17:00 do 18:00 oraz w każdy piątek od godz. 15:00 do 16:00.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący artykuł: „Europa w cieniu minaretów” – Jak doszło do upadku chrześcijaństwa w północnej Afryce i czy ten scenariusz może się powtórzyć w Europie? – odpowiada ks. Prof. Józef Naumowicz w rozmowie z Iwoną Żurek.

Polecamy