Ogłoszenia duszpasterskie

4 lutego 2024 r.- 5 niedziela zwykłą

pióro wieczne1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. Również w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycję związaną z przebudową i remontem domu parafialnego. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

3. W pierwszy poniedziałek miesiąca, 5 lutego, na godzinę 17:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych podczas którego będziemy czytali wypominki roczne i bezpośrednio po na Msze Świętą o godz.: 18:00 podczas której będziemy modlili się w intencji osób polecanych w całorocznych wypominkach.

4. We wtorek, 6 lutego, na godz.: 19:00, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej na spotkanie formacyjne.

5. W środę, 7 lutego, przypada dzień imienin Ordynariusza naszej Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.

6. W każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

7. W przyszłą niedzielę,11 lutego, będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorego. Na Mszy Świętej o godz.: 12:00, udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie prosimy o pomoc chorym, w dotarciu do naszej świątyni.

8. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieka CARITAS naszej Diecezji.

9. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską kolędę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów. Dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz za złożone przy tej okazji ofiary. Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy Świętej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Jak radzić sobie z lękiem, jak go opanować ? – wyjaśnia ks. prof. Romuald Jaworski, psychoterapeuta; Pozwólmy dzieciom przychodzić na pogrzeby– dlaczego?- wyjaśnia Weronika Kostrzewa; Prawda o Wandei- Prawdę o okrucieństwie rewolucjonistów francuskich wobec katolików– opisuje Ignacy Masny

Polecamy