Ogłoszenia duszpasterskie

28 stycznia 2024 r.- 4 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie formacyjne.

2. W każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa powiązane z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

4. W pierwszy piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszym Sanktuarium o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 17:00 i 18:00. Przy wejściu do kościoła będzie można zaopatrzyć się w świece gromniczne.

5. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

6. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. :17:30 do nieszporów.

7. Również w pierwszą niedzielę miesiąca zbierana taca jest tzw. tacą inwestycyjną, która będzie przeznaczona na prace związane z przebudową i remontem domu parafialnego.

8. W tym tygodniu zakończymy doroczne odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone przy tej okazji ofiary. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

29.01-poniedziałek Ul. Ostrobramska 73 C, 73 D
30.01-wtorek Ul. Ostrobramska 82
31.01-środa Ul. Ostrobramska 84

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy od godz.:16:30.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Wolność za kratami– Nie wyjeżdżają na urlop, nie chodzą do kina ani na zakupy. Kim są mniszki klauzurowe i dlaczego wybrały życie za kratami? Ideologia, która okalecza– Zawierzając dzieci specjalistom, rodzice winni wykazać się zdrowym rozsądkiem; to oni są pierwszymi ekspertami od swoich dzieci-podpowiada dr Ewa Piesiewicz-Grzonkowska, pediatra i psychiatra dziecięcy; Czemu służy celibat?– czy w przypadku kapłanów ma on tylko charakter dyscyplinarny? Wyjaśnia O. Jarosław Kupczak OP.

Polecamy