Ogłoszenia duszpasterskie

21 stycznia 2024 r.- 3 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

2. Również w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Babci, natomiast w dniu jutrzejszym, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

3. W czwartek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

22.01-poniedziałek Ul. Jarocińska 1
23.01-wtorek Ul. Witolińska 2,4
24.01- środa Ul. Witolińska 5
25.01- czwartek Ul. Witolińska 6,8
26.01-piatek Ul. Ostrobramska 73 E i Celownicza 4
27.01-sobota Ul. Rodziewiczówny 1

4. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na prace związane rozbudową domu parafialnego. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:30 oraz w soboty od godz.: 10:00.  Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Fundusz Kościelny, czyli co? Z Funduszu Kościelnego korzystają wszystkie Kościoły i związki wyznaniowe, których jest w Polsce 185. Skąd się wziął i kto z nich korzysta?- wyjaśnia ks. prof. Dariusz Walencik; Jak się modlić psalmami?– Dlaczego psalmy są wyjątkową księgą Starego Testamentu i jak z niej korzystać?- podpowiada ks. Jacek Stefański.

Polecamy