Ogłoszenia duszpasterskie

7 stycznia 2024 r.- Niedziela Chrztu Pańskiego

pióro wieczne1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Niech będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. W poniedziałek, 8 stycznia, o godz.:17:00, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach i bezpośrednio po o godz.:18:00 odprawimy Msze Świętą w ich intencji.

4. Do końca miesiąca stycznia kancelaria parafialna będzie czynna tylko popołudniu w poniedziałek, środę i czwartek w godz.: od 16:00 do 18:00. W pilnych sprawach proszę dzwonić do księdza dyżurnego (697 220 400).

5. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na prace związane rozbudową domu parafialnego. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

08.01-poniedziałek Ul. Komorska 8, ul. Ostrobramska 78
09.01- wtorek Ul. Ostrobramska 80, 38,64a,85,88
10.01- środa Ul. Ostrobramska 83 A,B,C
11.01- czwartek Ul. Komorska 10, 11/15
12.01-piatek Ul. Komorska 4
13.01-sobota Ul. Łukowska 15 i 17 

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:30 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Kościół wszystkich narodów– Jak wygląda życie Kościoła w różnych częściach świata?- opowiadają chrześcijanie z wielu krajów i kontynentów; Kościół w Polsce i w liczbach– Ilu Polaków uczęszcza na niedzielne Msze Święte? Ole jest parafii? Ilu uczniów chodzi na religię- opisuje Barbara Stefańska.

Polecamy