Ogłoszenia duszpasterskie

31 grudnia 2023 r.- Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

pióro wieczne1. W ostatnim dniu starego roku obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, podczas nabożeństwa będziemy dziękowali Panu Bogu za dary i łaski otrzymane w minionym roku, a także będziemy błagać dobrego Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie i prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

3. W poniedziałek,1 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawiamy o stałych porach. W piątek do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej.

5. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Z racji, że jest to pierwsza sobota miesiąca po Mszy Świętej o godz.: 7:00 zapraszamy na różaniec.

Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misie.

Również, w sobotę 6 stycznia, zapraszamy na jasełka, w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej: STO 10. Rozpoczęcie o godz.: 13:00 w sali gimnastycznej pod kościołem.

W tym samym dniu, 6 stycznia, na godz.: 16:30 zapraszamy do wspólnego śpiewania i grania kolęd przy szopce. Można przynieść ze sobą instrumenty muzyczne i razem wspólnie zagramy dla Pana Jezusa.

6. Wspólnota Oazowa wraz z ks. Markiem zaprasza do udziału w spotkaniu opłatkowym młodzież od siódmej klasy szkoły podstawowej wzwyż. Spotkanie odbędzie się w piątek 5 stycznia o 19:00 w salce przy kancelarii.

7.  Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.

8. W pierwszą niedzielę miesiąca stycznia nie będzie tzw. tacy inwestycyjnej na rozbudowę domu parafialnego. W ostatnim czasie mieli Państwo sporo wydatków z racji przygotowania świąt. Tacę inwestycyjna przełożymy na miesiąc luty.

9. Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do domów i mieszkań przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na rozbudowę i modernizację domu parafialnego.

02.01- wtorek Ul. Tarnowiecka 3,5,7,9,11,ul.  Łukowska 13
03.01 – środa Ul. Grochowska 75, 71a i 73
04.01- czwartek Ul. Łukowska 6,7
05.01-piątek PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
06.01-sobota OBJAWIENIE PAŃSKIE

 

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:30 oraz w soboty od godz.:10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.

Polecamy