Ogłoszenia duszpasterskie

24 grudnia 2023 r.- 4 niedziela adwentu

pióro wieczne1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom za liczny udział w rekolekcjach

2. Również składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym ostatnim tygodniu poświęcili swój czas w przygotowaniu naszego Sanktuarium do obchodów Świat Bożego Narodzenia. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.

3. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy Wigilię Narodzenia Pańskiego. W dniu dzisiejszym Msze Święte są sprawowane o godz.: 7:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00.

4. Zachęcamy do religijnego przezywania Wieczerzy Wigilijnej w atmosferze miłości, pokoju i przebaczenia. Pamiętajmy też o pięknym zwyczaju śpiewania kolęd w gronie rodzinnym.

5. Pasterką o północy rozpoczniemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, której będzie przewodniczył Ks. Bp. Wojciech Osial. W tym dniu przeżywamy jednocześnie ODPUST PAPAFIALNY. Pierwsza Msza Święta po Pasterce będzie sprawowane o godz.: 9:00, następnie o godz.: 10:00, 11:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej porannej o godz.:7:00.

1. 27.12 -środa Ul. Perkuna 52, 54, 56,58
2. 28.12- czwartek Ul. Perkuna 70, 72, 72a,74
3. 29.12 piątek Ul. Dęblińska 2,9, Ul. Witolińska 44,;

Ul. Pustelnicka 1-nowy blok, 2,4,5,6,

4. 30.01-sobota Ul. Kokoryczki 3, 3a i 3 b, 5 i 5 a

6. Od środy 27 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską popularnie nazywaną kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na przebudowę domu parafialnego.

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:30 oraz w soboty od godz.:10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Na szczególna uwagę zasługują następujące artykuły: Jak spotkać się przy stole?– Np. warto wyłączyć telewizor i zamiast narzekać na Kościół i polityków, spróbować każdemu za coś podziękować- podpowiada ks. Robert Wieladek; Szopki na osiemsetlecie– w tym roku mija osiemset lat od chwili, gdy św. Franciszek z Asyżu ustawił pierwszą szopkę- o historii i tradycji ubierania szopek- opowiada ks. Waldemar Turek; Warszawskie Betlejem– jak na parafie Narodzenia Pańskiego przystało, zaczęło się od pasterki czterdzieści lat temu na warszawskim Witolinie odprawił ją kard. Józef Glemp, prymas Polski- o tych wydarzeniach przypomina nam Wojciech Świątkiewicz.

Dodatkiem do świątecznego numeru jest kalendarz i książka z obrzędami wieczerzy wigilijnej oraz śpiewnik kolęd. Dlatego wyjątkowo cena jednego egzemplarza wynosi 10 zł.

Polecamy