Ogłoszenia duszpasterskie

17 grudnia 2023 r.- 3 niedziela adwentu

pióro wieczne1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

2. Również dziś w naszym Sanktuarium rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku, 19 grudnia. Poprowadzi je Ks. Mariusz Korzenecki.

3. W dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne będą na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami o godz.: 6:30, 7:15, 8:00; 17:00 i 18:00. Dla młodzieży i osób dłużej pracujących o godz.: 20:00. Spowiadamy podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. W poniedziałek z racji rekolekcji kancelaria parafialna będzie czynna od godz.: 10:00 do 16:00.

4. W poniedziałek, 18 grudnia, będziemy obchodzili rocznicę śmierci ks. prałata Zenona Majchra, pierwszego Proboszcza i budowniczego naszego Sanktuarium. W tym dniu na Mszy Świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się w Jego intencji.

5. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w roratach, sprawowanych w naszym sanktuarium codziennie o godz.: 6:30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

6. Jak co tydzień w każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

7. Również w środę zapraszamy do pomocy przy dekorowaniu naszej Świątyni.

8. W czwartek, 21 grudnia, będziemy modlić się za chorych na Mszy Świętej o godz.:18:00. Intencje modlitewne można składać do wystawionego koszyka przed ołtarzem. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową w intencji chorych o godz.: 17:30.

9. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć pod chórem. Również pod chórem są do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie dla osób potrzebujących.

10. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia, będziemy obchodzili Wigilię Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msze Święte będą sprawowane tylko rano o godz.: 7:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00.

11. Zachęcamy do religijnego przezywania Wieczerzy Wigilijnej w atmosferze miłości, pokoju i przebaczenia. Pamiętajmy też o pięknym zwyczaju śpiewania kolęd w gronie rodzinnym.

12. Pasterką o północy rozpoczniemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, której będzie przewodniczył Bp. Wojciech Osial. W tym dniu przeżywamy jednocześnie ODPUST PAPAFIALNY. Pierwsza Msza Święta po Pasterce będzie sprawowane o godz.: 9:00, następnie o godz.: 10:00, 11:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Świętej porannej o godz.:7:00.

13. Wizytę Duszpasterską popularnie nazywaną kolędą rozpoczniemy po świętach od 27 grudnia. Dokładny plan można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce kolęda parafiaostrobramska.pl, jak również w gablocie przy kaplicy adoracji.

14. Naszemu wyciszeniu adwentowemu niech towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Nie daj się oszukać– Jak ustrzec się przed przestępcami- podpowiada Jan Kostrzewa, dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa; Mój Sychar– jest to wspólnota powstała 20 lat temu jako oddolna inicjatywa małżonków po rozwodach. Wspólnotę Trudnych Małżonków opisuje Zenon Cieślak; Miłość czy obojętność?– Dlaczego warto stawiać dzieciom wymagania- podpowiada Anna Wardak.

Polecamy