Ogłoszenia duszpasterskie

10 grudnia 2023 r.-2 niedziela adwentu

pióro wieczne1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 24. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. W dniu dzisiejszym swoją pomoc możemy okazać składając swoją ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.

2. Również w dniu dzisiejszym zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie wraz z rodzicami po Mszy Świętej wieczornej.

3. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym sanktuarium codziennie o godz.: 6:30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Po każdej Mszy Świętej dla dzieci i młodzieży będzie przygotowana niespodzianka.

4. Jak co tydzień w każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

5. Zapraszamy do udziału w sztuce seminaryjnej wystawianej przez kleryków zatytułowanej „Co teraz?”. Wyjazd w sobotę 16 grudnia o godz.:10:00. Zapisy u Ks. Marka.

6. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć pod chórem.

7. Również pod chórem są do nabycia świece CARITAS na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie dla osób potrzebujących.

8. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę,17 grudnia i będą trwały do wtorku, 19 grudnia. Poprowadzi je Ks. Mariusz Korzenecki.

9. Naszemu wyciszeniu adwentowemu niech towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania następujących artykułów: Jak się wierzy na Syberii– realia działalności Kościoła katolickiego na krańcach Rosji przybliża pracujący tam o. Mirosław Zięba w rozmowie z Piotrem Kościńskim; Dlaczego nie mamy dzieci?– Polskie rodziny, które chcą i mogą mieć dzieci, nie mają ich. Jakie są blokady?- podpowiada Monika Odrobińska; Płomień, który niesie dobro– O świecy Caritas, która 30 lat płonie na wigilijnych stołach- opowiada Ks. Marcin Iżycki.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności O. Antoniego Koszorza, który w naszej parafii posługiwał 14 lat, oraz Śp. Helena Żmijewska. Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Polecamy