Ogłoszenia duszpasterskie

03 grudnia 2023 r.- 1 niedziela adwentu

pióro wieczne1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2023/2024 są słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

2. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do uporządkowania swoich spraw duchowych, głębszej refleksji nad swoim postępowaniem. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, które poprowadzi w tym roku Mariusz Korzenecki w dniach od 17 do 19 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas.

3. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży jak również do osób dorosłych. W naszym sanktuarium będą one celebrowane codziennie o godz. 6:30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Po każdej Mszy Świętej dla dzieci i młodzieży będzie przygotowana niespodzianka.

4. W poniedziałek, 4 grudnia, zapraszamy dzieci i młodzież na pokazową lekcję języka chińskiego. Spotkanie odbędzie się w Auli Św. Jan Pawła II o godz.: 16:00.

5. Również w poniedziałek o godz.:17:00, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i bezpośrednio po o godz.:18:00 odprawimy Msze Świętą w ich intencji.

6. Jak co tydzień w każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

7. W czwartek, 7 grudnia, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „ Godzina Święta”.

8. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz.: 12:00 w GODZINE ŁĄSKI zapraszamy na Msze Świętą.

Również w tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki i druki przyrzeczeń adopcyjnych są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełnione przyrzeczenia prosimy przynieść na Mszę Świętą wieczorną, które zostaną uroczyście złożone na ołtarzu.

9. Zapraszamy do udziału w sztuce seminaryjnej wystawianej przez kleryków zatytułowanej „Co teraz?”. Wyjazd w sobotę 16 grudnia o godz.:10:00. Zapisy u Ks. Marka.

10. Przy wyjściu z kościoła pod chórem można się zaopatrzyć w poświęcone opłatki oraz świece CARITAS na stół wigilijny.

11. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace związane z rozbudową budynku parafialnego. Jest to tak zwana taca inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać. W tym miejscu chcemy również podziękować za wpłaty na konto parafialne.

12. Naszemu wyciszeniu adwentowemu niech towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer tygodnika IDZIEMY. A w nim zachęcamy do przeczytania artykułu: Adwent w Maryjnym Kościele– Jak Matka Boża uczy nas właściwej postawy względem objawienia Bożego; Przepis na wychowanie-Rady Janusza Korczaka, ujęte w formie przykazań, wciąż inspirują nowe pokolenia rodziców; Wywyższenie Ludzkiego ciała– Dlaczego i w jaki sposób chrześcijaństwo broni godności ludzkiego ciała? wyjaśnia O. Jacek Salij.

13. W minionym tygodniu w wypadku samochodowym zginął Ks. Rober Gut. Pochodził z naszej diecezji z Wołomina. A od 10 lat pracował na misji w Sierra Leone. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu…

Polecamy