Ogłoszenia duszpasterskie

26 niedziela zwykła – 27 września 2015

ogl1. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz uczniów trzecich klas gimnazjum zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

2. Święto Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki Katedralnej odbędzie się we wtorek, 29 września.3. Od czwartku (1 października) zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będziemy sprawować w naszym Sanktuarium po Mszy św. o godz. 18:00. Różaniec poprowadzą następujące grupy: w Niedzielę – rodzina radia Maryja; w Poniedziałek – dzieci z apostołkami i Bielankami; we Wtorek – ministranci i lektorzy; w Środę – bracia z Totus Tuus; w Czwartek – Odnowa w Duchu Św.; w Piątek – S. Nazaretanki, Rodziny Szensztackie, Wspólnota Krwi Chrystusa; w Sobotę – Koła Żywego Różańca. Prosimy też o modlitwę do Matki Bożej Różańcowej w Kościele Domowym.

4. W pierwszy czwartek miesiąca (1 października) po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”.

5. W pierwszy piątek miesiąca (2 października) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św., a także po południu od godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

6. W sobotę (3 października) po Mszy o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

7. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

8. Siostry Nazaretanki zapraszają Dziewczynki na spotkanie Bielanek w każdą sobotę o godz. 10:30 oraz Dzieci pragnące śpiewać na próbę scholii w każdą niedzielę o godz. 10:00 w salce Bielanek.

9. Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii Rafała Paździocha, dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej. Ks. Rafał na każdej Mszy św. skieruje do nas słowo na temat Parafialnych Zespołów Caritas. Celem jego wizyty będzie powstanie w naszej Parafii oddziału Caritas dla realizowania posługi charytatywnej w naszym Sanktuarium. Przyszła niedziela to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nieszporów o Najświętszym Sakramencie.

10. Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza w każdy poniedziałek i środę na modlitwę w ciszy adorując Pana Jezusa w godzinach od 17:00 do 18:00 oraz w każdy piątek od godz. 15:00 do 16:00. Bractwo jest trzonem adoracji ale zapraszamy wszystkich wiernych, którzy chcą uczestniczyć w modlitwie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący artykuł: „Muzeum Katyńskie” – Po dziesięciu latach zapowiedzi otwarte zostało Muzeum Katyńskie w Warszawie. Co warto w nim zobaczyć opisuje Zuzanna Smoleńska.

Polecamy