Ogłoszenia duszpasterskie

26 listopada 2023 r.- 34 niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Z tej racji, że to ostatnia niedziela roku liturgicznego po Mszy Świętej o godz.: 12:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 16:00, podczas której zostaną poświęcone medaliki.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa z tymi dniami będą odprawiane o stałych porach.

5. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

6. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z rozbudową budynku parafialnego. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

7. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ( 8 grudnia) na Mszy Świętej o g.18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje wyłożone są pod chórem”.

8. Zapraszamy do udziału w sztuce seminaryjnej wystawianej przez kleryków zatytułowanej „Co teraz?”. Wyjazd w soboetę 16 grudnia o godz.:10:00. Zapisy u Ks. Marka

9. Jak co tydzień w każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły:

 

Ostrzeżenie przed oszustwem internetowym

W sieci pojawiła się strona aligion.app, która tworząc podstrony między innymi warszawskich parafii i kościołów, oferuje usługi typu: “zamów nabożeństwo”, “wesprzyj parafię” . Mamy już pewność, że co najmniej kilka parafii tam funkcjonujących nie podpisywało żadnych umów z organizatorami tego przedsięwzięcia, dlatego mamy do czynienia z systemowym zdarzeniem naruszenia cyberbezpieczeństwa. Usługi zamawiane na tej stronie, wbrew intencjom ofiarodawców, nie trafiają do parafii. Prosimy o rozwagę.

Polecamy