Ogłoszenia duszpasterskie

19 listopada 2023 r.-33 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej parafii wizytację kanoniczną i z tej racji przez cały dzień gościmy w naszym Sanktuarium Księdza Biskupa Ordynariusza.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.(grupa Ks. Marka).

3. We wtorek,21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

4. W środę,22 listopada, przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, chórowi oraz scholii parafialnej składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę.

5. Jak co tydzień w każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki przy filarze.

6. W sobotę,25 listopada, w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz.: 8:30 do 13:00 Adoracje poprowadzi Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.

7. W przyszłą niedzielę(26 listopada) przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

8. Również w przyszłą niedzielę(26 listopada) zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Msze Świętą o godz.: 16:00, podczas której zostaną poświęcone medaliki.

9. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej diecezji.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: O co się modlić?– w jaki sposób i o co możemy prosić Pana Boga, nie traktując Go jak złotej rybki- wyjaśnia ks. Łukasz Piotrowski; Jak pomagać?– O wsparciu, które ratuje przed pójściem na dno, opowiada s. Valeria Terlecka, Zawód organista– Muzycy ciągle rozwijający swoje umiejętności czy chałturnicy? Jacy organiści grają w kościołach w Polsce?- opisuje Marta Kawalec.

Polecamy