Ogłoszenia duszpasterskie

12 listopada 2023 r.- 32 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Już tradycyjnie w drugą niedzielę listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Również możemy wesprzeć materialnie składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. We wtorek, 14 listopada, na godz.: 19:00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne.

3. Trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej. Modlimy się codziennie o godz.: 17:30.

4. W czwartek, 16 listopada, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, będziemy przeżywali w naszym Sanktuarium Uroczystość Odpustową. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6:30; 7:00 i 8:00. Główna Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 18:00, pod przewodnictwem Prałata Bogusława Kowalskiego. Msza Święta będzie poprzedzona różańcem o godz.: 17:30. Ofiarujmy w tym dniu Matce Bożej, Patronce tego miejsca swój czas na modlitwie, aby wypraszać dla siebie i dla całej naszej wspólnoty parafialnej Boże Błogosławieństwo.

5. W sobotę, 18 listopada, na Mszy Świętej o godzinie 18:00, Ks. Biskup Romuald Kamiński udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

6. Natomiast w niedzielę, 19 listopada, przez cały dzień z racji wizytacji kanonicznej będziemy gościli w naszym Sanktuarium Księdza Biskupa Ordynariusza.

7. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne. Przez cały rok w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca czytamy wypominki o godz.: 17:00, a o godz.: 18:00 odprawiamy Msze Świętą w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium duchownego.

9. Zapraszamy do obejrzenia wystawy na której będziemy mogli zobaczyć dwadzieścia obrazów przedstawiających „Zwiastowanie” w interpretacji znakomitych, współczesnych, polskich malarzy. Wystawa rozpocznie się 17 listopada 2023 r. w podziemiach katedry warszawsko-praskiej. Obrazy powstały  w ramach projektu „Namalować katolicyzm od nowa”. Dopełnieniem wernisażu będzie odbywająca się następnego dnia (18 listopada) konferencja o sztuce sakralnej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Dla Polski i dla Kościoła– Wpływ kobiet na kształtowanie się chrześcijaństwa i państwowości w Polsce – przedstawia prof. Krzysztof Ożóg; Synod to nie majsterkowanie– co się wydarzyło na synodzie w Rzymie, jakie trudne tematy podejmowano- relacjonuje i dzieli się swoimi refleksjami uczestnik obrad- Abp. Adrian Galbas; Oblicza trans-humanizmu– Czy symbioza człowieka z technologią poskutkuje lepszym sposobem życia? Rozważa Bp. Jacek Gzybowski.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Krystynę Sawicką. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy