Ogłoszenia duszpasterskie

05 listopada 2023 r. – 31 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa.

2. Również w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace związane z przebudową i modernizacją budynku parafialnego. Jest to tak zwana taca inwestycyjna. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

3.We wtorek,7 listopada, rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Ostrobramskiej. Nowenna będzie odprawiana przez kolejnych dziewięć dni o godz.: 17:30 i będzie połączona z czytaniem wypominek.

4. Jak co tydzień w każdą środę na godz.: 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszego Sanktuarium. Intencje na nowennę możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

5. W czwartek, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.

6. W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Dlatego w tym dniu zapraszamy na Msze Świętą godz.: 18:00, aby podziękować Panu Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość oraz prosić o dobre jej wykorzystanie. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

7. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne. Przez cały rok w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca czytamy wypominki o godz.: 17:00, a o godz.: 18:00 odprawiamy Msze Świętą w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

8. Od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium duchownego.

10. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy kandydatów do bierzmowania (grupa ks. Marka) na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w Sali obok kancelarii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Czyściec: miłość, nie tortury– Czym jest ogień czyśćcowy? Jak pomóc tym którzy go doświadczają?- wyjaśnia s. Anna Czajkowska ze zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek; Rozmowy o śmierci– Nie boje się śmierci, jedynie tego, czy żyję wystarczająco dobrze- pisze Aneta Liberacka; Przepustka do nieba?– Msze gregoriańskie to jedna z najpopularniejszych form modlitwy za zmarłych. Jak pomagają cierpiącym w czyśćcu?- tłumaczy ks. Łukasz Żak.

Polecamy