Ogłoszenia duszpasterskie

29 października 2023 r.- 30 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa różańcowe.

2. We środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszym sanktuarium Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

3. W czwartek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Uroczysta Msza Święta w tym dniu odbędzie się o godz. 18:00. Po Mszy Św. procesja z modlitwą wypominkową. Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy.

4. Również w czwartek z racji Dnia Zadusznego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W pierwszym tygodniu listopada za naszych bliskich zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej jednorazowej będziemy modlili się codziennie o godz. 17:30. Pod chórem są jeszcze wyłożone kartki do wpisania zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej. Na całoroczną modlitwę wypominkową przyjmujemy w kancelarii i zakrystii a także dzisiaj pod chórem.

6. Przypomnę tylko, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:00 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 jest sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

7. Od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

8. W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa powiązane z tymi dniami będą sprawowane o stałych porach.

9. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nabożeństwa.

10. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z przebudową i modernizacją budynku parafialnego. Będzie to tak zwana taca inwestycyjna.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Aureola do wzięcia– Czy każdy może zostać święty? Od czego zacząć?- podpowiada ks. Marek Chmielewski; Odpust – instrukcja obsługi– Jak uzyskać odpust?- wyjaśnia ks. prof. Tomasz Jakubiak; Skowyt szatana– Częściej zajmujemy się polityką i ekologią niżeli Bogiem i niebem- z czego to wynika- wyjaśnia Ks. Henryk Zieliński

Polecamy