Ogłoszenia duszpasterskie

22 października 2023 r.- 29 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dzisiejsza niedziela we wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W dniu dzisiejszym we wszystkich parafiach odbywa się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych(dominicantes i communicantes).

3. Również w dniu dzisiejszym zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, (grupa ks. Marka), na spotkanie formacyjne po Mszy Świętej wieczornej.

4. Zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki do wpisywania zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie wypominkowej jednorazowej oraz całorocznej. Kartki z imionami i nazwiskami zmarłych będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

5. Przypominamy, że roczne wypominki są czytane w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.:17:00 i bezpośrednio po o godz.: 18:00 jest sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w całorocznych wypominkach.

6. Natomiast za naszych bliskich zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej jednorazowej będziemy modlić się w pierwszym tygodniu listopada codziennie o godz. 17:30 oraz w dzień zaduszny podczas procesji po Mszy Świętej wieczornej.

7. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych . W dni powszednie różaniec będziemy odmawiać po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30.

8. Jak co tydzień w każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

9. Nasza szkoła we wtorek, 24 października, organizuje piknik historyczny. Z tego powodu parking parafialny będzie całkowicie zamknięty w poniedziałek i we wtorek, aby umożliwić organizatorowi przywiezienie i ustawienie pojazdów historycznych.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Misje wspólna sprawa– Misje to wymiana dwukierunkowa -wyjaśnia Bp. Jerzy Mazur, były misjonarz; Ciche apostolstwo– Różaniec z kolegami z korporacji? Modlitwa za osoby spotkane w pracy? Jak wygląda dyskretne i skuteczne apostolstwo świeckich- opisuje Barbara Stefańska; Jak wygonić ludzi z kościoła– gromy z ambony, przerost formy nad treścią, nudne i oderwane od życia kazania, co irytuje wiernych w kościele?- pisze Magdalena Prokop-Duchnowska.

Polecamy