Ogłoszenia duszpasterskie

01 października 2023 r.- 26 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Rozpoczynamy październik miesiąc modlitwy różańcowej. W dni powszednie różaniec będziemy odmawiać po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30. Rozważania będą jak co roku prowadzone przez następujące grupy: w niedzielą-Rodzina Radia Maryja, w poniedziałek- KSP Totus Tuus, we wtorek – ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek- Odnowa w Duchu Świętym, w piątek- Domowy Kościół, w sobotę- Koła różańcowe. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy, aby modlić się na różańcu w domu.

2. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy o godz.:12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30.

3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace związane z rozbudową domu parafialnego. Jest to tzw. taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwsze niedziele miesiąca. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

4. Również w dniu dzisiejszym po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy nowych kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne. Spotkanie poprowadzi ks. Marek.

5. W poniedziałek, o godz.: 17:00, zapraszamy na modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i na Msze Święta w Ich intencji o godz.: 18:00.

6. Również w poniedziałek, 2 października, przypada początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła w pracy akademickiej.

7. Jak co tydzień w każdą środę na godz.:17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Intencję możemy składać do puszki wystawionej przy filarze.

8. W pierwszym czwartkiem miesiąca(5 października), po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „ Godzina Święta”.

9. W pierwszy piątek miesiąca.(6 października), zapraszamy na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.:17:00 ( jest to Msza dla dzieci) i o godz.: 18:00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać podczas każdej Mszy Świętej.

10W pierwszą sobotę miesiąca (7 października) po Mszy Świętej o godz.:7:00 zapraszamy na różaniec. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00

11. W przyszły wtorek, 3 października, na godz.: 19, zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne

12. Nasza parafia organizuję nauki przedmałżeńskie połączone z nauką tańca. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 października o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Bezpośrednio po konferencji o godz.:20:00 w sali gimnastycznej pod kościołem będzie prowadzona nauka tańca. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

13. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 12-21 kwietnia. Koszt ok. 7800 zł. Liczba miejsc ograniczona. Informacje i zapisy u ks. Marka.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Aniołowie są wśród nas– Kim są i jaką rolę pełnią aniołowie?- wyjaśnia Ks. Mateusz Szerszeń; Święty nie tylko od ekologii– o wymagającym od siebie i walczącym ze słabościami i pokusami zakonniku- Świętym Franciszku z Asyżu- pisze Irena Świerdzewska.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Mikołaja Dziducha. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy