Ogłoszenia duszpasterskie

24 września 2023 r-25 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. W dni powszednie różaniec będziemy odmawiać po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz.: 17:30. Rozważania będą jak co roku prowadzone przez następujące grupy: w niedzielą-Rodzina Radia Maryja, w poniedziałek- KSP Totus Tuus, we wtorek – ministranci i lektorzy, w środę – dzieci i młodzież, w czwartek- Odnowa w Duchu Świętym, w piątek- Domowy Kościół, w sobotę- Koła różańcowe. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy, aby modlić się na różańcu w domu.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Michała na spotkanie formacyjne.

3. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania dla młodzieży ósmej klasy szkoły podstawowej i starszej. Zapisy do 24 września. Prosimy o zgłaszanie się po każdej Mszy świętej do zakrystii w celu pobrania deklaracji. Pierwsze spotkanie dla nowych kandydatów odbędzie się 1 października po Mszy Świetnej wieczornej.

4. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. Zapraszamy do wzięcia udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym, które rozpoczynają się w naszym sanktuarium w najbliższy czwartek,28 września, o godz.: 19:00. Rekolekcje poprowadzi Ks. Marek Miziołek z grupą Odnowy w Duchu Świętym. Kolejne spotkania co czwartek przez 9 tygodni. Spotkania są otwarte dla osób od 17 roku życia pragnących pogłębienia relacji z Bogiem i doświadczenia Jego Miłości.

6. W piątek 29 września, imieniny będzie obchodził ks. Michał. Z tej racji w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.:12:00 będziemy modlili się w intencji dostojnego solenizanta. Serdecznie zapraszamy.

7. Również przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30.

8. Jednocześnie w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z rozbudową domu parafialnego. Jest to tzw. taca inwestycyjna.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Uchodźcy i migranci– Europa nie jest w stanie przyjąć wszystkich tj. około 1,5 miliarda ludzi, którzy chcą tutaj przybyć. Pomoc na miejscu jest o wiele tańsza i skuteczniejsza- tłumaczy ks. Waldemar Cisło; Miasto sacrum i profanum– Zawieszony w przestrzeni między historią a humorem Wąchock. Nie było by Wąchocka bez cystersów. O historii powstania tego miasta- opowiada Marta Kawalec; Hiszpańska (trans)formacja– W Hiszpanii, gdzie niedawno zezwalano na zmianę płci u osób niepełnoletnich dziś narasta sprzeciw wobec transpłciowych mężczyzn w sportowej rywalizacji z kobietami- o tych problemach z Madrytu pisze Marcin Zatyka.

Polecamy