Ogłoszenia duszpasterskie

25 niedziela zwykła – 20 września 2015

ogl1. W dniu dzisiejszym obchodzimy dwudziestą piątą niedzielę zwykłą a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i  ich rodziców zapraszamy dzisiaj na pierwsze spotkanie na godz. 16:00.3. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. Wszystkich członków Koła Żywego Różańca zapraszamy w środę (23 września) po Mszy Św. wieczornej na spotkanie formacyjne. Spotkanie odbędzie się w kościele.

5. Liturgiczne wspomnienie bł. Władysława z Gieleniowa, patrona miasta Warszawy przypada w piątek, 25 września. Tego dnia parafia świętuje 32 rocznicę pierwszej Mszy św. na placu Sanktuarium. Na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękowali Panu Bogu za Wszystkich, którzy tę Świątynię wznieśli. Po Mszy św. zapraszamy na koncert w wykonaniu Śpiewaczki Pani Julii Gerke – Patej. Koncert jest dedykowany naszemu Ojcu Założycielowi Parafii Księdzu prałatowi Zenonowi.

6. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10:00.

7. Siostry Nazaretanki zapraszają Dziewczynki na spotkanie Bielanek w każdą sobotę o godz. 10:30 oraz Dzieci pragnące śpiewać na próbę scholii w każdą niedzielę o godz. 10:00 w salce Bielanek.

8. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz uczniów trzecich klas gimnazjum zapraszamy w przyszłą niedzielę (27 września) na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

9. Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza w każdy poniedziałek i środę na modlitwę w ciszy adorując Pana Jezusa w godzinach od 17:00 do 18:00 oraz w każdy piątek od godz. 15:00 do 16:00. Bractwo jest trzonem adoracji ale zapraszamy wszystkich wiernych, którzy chcą uczestniczyć w modlitwie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący artykuł: „Papieskie przemyślenie” – Czy Kościół łagodzi stanowisko w sprawie nierozerwalności małżeństwa? Co się zmieni po ostatniej decyzji Franciszka? – odpowiada sędzia sądu metropolitalnego ks. Dr Krzysztof Kosk.

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do wieczności śp Zofia Słończewska. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Polecamy