Ogłoszenia duszpasterskie

2 niedziela po Narodzeniu Pańskim – 04.01.2015

ogl1. Msza św. i spotkanie opłatkowe uczestników 31 Praskiej Pielgrzymki Rodzin odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 10:00.

2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie odbędzie się adoracja i procesja Eucharystyczna. O godz. 17:30 zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

3. We wtorek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym sanktuarium będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na misje. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Kredą znaczymy drzwi naszych domów literami K M B, czyniąc między nimi znak Krzyża oraz pisząc numer kolejnego roku – 2015.

(Litery odwołują się do imion Trzech Króli Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli z dalekiego Wschodu oddać pokłon Dziecięciu Jezus i wyznać wiarę w Niego. Wyrażają one również modlitwę o błogosławieństwo nad naszymi domami (łac. Christus mensionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi ten dom). Są one także świadectwem naszej wiary. Wszyscy przechodzący wiedzą dzięki nim, że w tym domu mieszkają chrześcijanie. Zachęcamy gorąco do pielęgnowania tej pięknej, polskiej tadycji).

4. Serdecznie zapraszamy na koncert kolędowy uczniów szkoły muzycznej z ul. Grochowskiej 64. Koncert odbędzie się w sobotę 10 stycznia w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 18:00. Wystąpi chór, orkiestra i mniejsze zespoły uczniów.

5. Dzieci z przedszkola „Ziarenko” zapraszają w przyszłą niedzielę po sumie do dolnego kościoła na Bożonarodzeniowe jasełka.

6. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkania rozpocznie się w poniedziałek 19 stycznia o 19.00 w auli św. Jana Pawła II.

7. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w piątek i w sobotę składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

05.01 – Poniedziałek  ul. Perkuna 54, 56

06.01 – Wtorek          Uroczystość Objawienia Pańskiego

07.01 – Środa            ul. Perkuna 52

08.01 – Czwartek       ul. Komorska 4 (kl. I, II, od godz. 19:00 kl. III)

09.01 – Piątek            ul. Komorska 4 (kl. IV, V, od godz. 19:00 kl. VI)

10.01 – Sobota           ul. Ostrobramska 83A i 83B

12.01 – Poniedziałek   ul. Komorska 11/15

13.01 – Wtorek          ul. Łukowska 27

14.01 – Środa            ul. Zamieniecka 46, ul. Ostrobramska 38

15.01 –Czwartek        ul. Komorska 10

16.01 – Piątek            ul. Komorska 8

17.01 – Sobota           ul. Ostrobramska 83 C, ul. Ostrobramska 85

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl

Polecamy