Ogłoszenia duszpasterskie

10 września 2023 r.-23 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dzisiejszą niedziele ofiary składane na tace są przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej diecezji Warszawsko-Praskiej.

2. We wtorek 12 września zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w sali pod kościołem. Komunia Święta planowana jest na dzień 11 maja 2024 r.

3. Zapraszamy młodzież do udziału w niecodziennym wydarzeniu QULTURALNE BIERZMOWANIE. Spotkanie odbędzie się w środę 13 września o godz.: 19:00 w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe przy ul. Podskarbińskiej 2. W programie między innymi odbędzie się koncert zespołu „ dla Tego”.. Po więcej informacji proszę zgłaszać się do Ks. Michała.

4. Również w środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. Po przerwie wakacyjnej od środy, 13 września, wznawiamy katechezy dla dorosłych. Katechezy będzie poprowadził Ks. Marek i będą się odbywały bez pośrednio po Mszy Świętej wieczornej w auli Św. Jan Pawła II.

6. W czwartek, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem.

7. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież z ósmej klasy szkoły podstawowej i starszych. Zapisy będą trwały do 24 września. Prosimy o zgłaszanie się po Mszy świętej do Ks. Marka w celu pobrania deklaracji.

8. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych mieszkańców i zapraszamy do zakrystii bądź do kancelarii celem założenia kartoteki parafialnej. Przypomnę, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz.:10:00 do 16:00 i w tych godzinach przyjmuje Pani Sekretarka. Natomiast w poniedziałek środę i piątek w godz.: 16:00 d0 18:00 dyżur w kancelarii maja Księża.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Śladami Ulmów z Markowej– o Polakach ratujących Żydów podczas II wojny światowej, za co zostali zamordowani, a w dniu dzisiejszym (10 września br.) będą beatyfikowani- opowiada Irena Świerdzewska; Jakim prawem– Zamiast pytać jaki prawem Ulmowie narażali dzieci, trzeba pytać jakim prawem Niemcy mordowali polskie dzieci- nowe spojrzenie na sprawę proponuje ks. Henryk Zieliński; Więcej niż Samarytanie-Jakie znaczenie ma dla nas to, że na ołtarze zostaje wyniesiona cała rodzina, włącznie z dziećmi? Czy jest to świętość każdego z osobna?- analizuje Barbara Stefańska.

10. Na naszej parafialnej stronie internetowej zachęcamy do zapoznania się tekstem opracowanym przez Ks. Szymona NOSALA  : Błogosławieni Ulmowie z Markowej upominają nas.

Polecamy