Ogłoszenia duszpasterskie

27 sierpnia 2023 r.- 21 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza Księdza Marka Miziołka. Cieszymy się, że już jest wśród nas. Na czas posługiwania w naszym Sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pani Ostrobramskiej.

3. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

4. W piątek, 1 września, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

5. Również, 1 września, będziemy  przeżywali pierwszy piątek miesiąca.  Na Msze Świętą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy o godz.: 17:00 i 18:00. Do sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej.

6. Jednocześnie od pierwszego września powracamy do stałego programu Mszy Świętych w dni powszednie (6:30, 7:00, 8:00 i 18:00).

7. W sobotę, 2 września po Mszy Świętej o godz.:7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00.

8. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Na Mszy Świętej o godz.: 10:00 zostanie wniesiony do naszego Sanktuarium Krzyż Pielgrzymkowy, który po raz 40 prowadził pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

9. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z rozbudową domu parafialnego. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Porządkowanie życia– Co zrobić, żeby po wakacyjnym odpoczynku natychmiast nie popaść w zmęczenie?- podpowiada Ks. Krzysztof Wons; Z miedzianym czołem– Na czym polega i jak dzisiaj wygląda biblijne kłamstwo miedzianego czoła?- wyjaśnia O. Dariusz Kowalczyk SJ.

Polecamy