Ogłoszenia duszpasterskie

20 sierpnia 2023 r.- 20 niedziela zwykła

pióro wieczne1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:00 będziemy dziękowali Panu Bogu za sześcioletnią posługę Ks. Mariusza w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W poniedziałek, 21 sierpnia, kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych od 16:00 do 18:00.

3. W środę, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. Również w środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym Sanktuarium będą sprawowane o godz. : 7:00; 8:00 i 18:00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Potrzebujemy dobrego rolnictwa; Nowy nuncjusz apostolski w Polsce.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Franciszka Dobniaka i Śp. Marka Tuszyńskiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy