Ogłoszenia duszpasterskie

13 sierpnia 2023 r.- 19 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Pielgrzymi, którzy wyruszyli z naszego Sanktuarium na Jasną Górę w dniu jutrzejszym w południe dotrą na miejsce. Zapewniają o modlitwie w naszych intencjach i dziękują za dowody modlitewnej pamięci.

2. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji ta uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów i ziół. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane według obrządku niedzielnego.

3. We wtorek przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej, która stoczyła się 1920 roku. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

4. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:00 będziemy dziękowali Panu Bogu za sześcioletnią posługę Ks. Mariusza w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Jak rozumieć wniebowzięcie?– Od czego trzeba zacząć, żeby ogarnąć sens tajemnicy wniebowzięcia Maryi?- tłumaczy O. Jacek Salij; Pięćset lat rosyjskiego zagrożenia– O Cudzie nad Wisłą i o wielkich trudnych relacjach polsko-rosyjskich- mówi prof. Janusz Oziemkowski w rozmowie z Piotrem Kościńskim.

Polecamy